Weź udział w konkursie - zaprojektuj znaczek...
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym z okazji 85. rocznicy powstania naszego Oddziału PTTK :) Czytaj dalej
Słoneczny jubileusz
Długo czekaliśmy na dobrą pogodę w tym roku. Zawitała do nas w dobrym czasie, jakby z okazji okrągłego jubileuszu 20. edycji Marszu po Medal. Czytaj dalej
XXVII Konecki Rajd Rowerowy z pogodą
Pełni obaw przystępowaliśmy do organizacji kolejnej edycji Koneckiego Rajdu Rowerowego. Obowiązujące przepisy prawne miały spowodować powrót do obostrzeń z okresu stanu epidemii. Czytaj dalej
XIX Konecka Setka z przygodami
XIX Supermaraton Pieszy na 100 km odbył się tradycyjnie w Sielpi.  Czytaj dalej
Cross w cieniu pandemii coronawirusa
  Piętnasta edycja Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba” za nami. Była to jedna z pierwszych imprez biegowych w Polsce po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa COVID 19. Czytaj dalej
prev
next

Deszcz odznak na Rajdzie Niepodległości

29-11-2018 16:20

Bardzo się cieszymy, że aż  460 osób zdecydowało się wędrować trasą tegorocznego Rajdu Niepodległości. Tego dnia było turystycznie, patriotycznie, a na koniec bardzo uroczyście.

Pogoda dopisała wyśmienicie, więc w biurze weryfikacyjnym, w którym czuwały Lucyna Jakubowska, Zdzisława Król i Magdalena Weber, stawili się licznie zdeklarowani wcześniej uczestnicy z terenu konecczyzny, ziemi świętokrzyskiej, opoczyńskiej, łódzkiej, goście indywidualni z okolic Warszawy, Łodzi, Kielc. Nie zwiodły szkoły, z których młodzież wędrowała pod czujnym okiem opiekunów i nauczycieli.

 

Podczas weryfikacji każdy rajdowicz otrzymał pamiątkowy button, porcję kiełbaski do ogniska oraz numer, który brał udział w losowaniu upominków. Po weryfikacji przejechaliśmy autokarami na start w Janowie, gdzie Wojciech Ziółkowski dał wszystkim ostatnie wskazówki dotyczące trasy. Wędrowaliśmy czerwonym szlakiem turystycznym blisko malowniczych urwisk nad rzeką Czarną, następnie przez Wąsosz Nowiny, koło źródełka zmierzaliśmy do Piekła, skąd niebieskim szlakiem turystycznym już prosto do Nieba. Tam przy sklepie turystyczne ognisko z pieczonymi kiełbaskami, chlebem i gorącą herbatą przygotował Zbigniew Gontek. Posileni, mogliśmy ruszyć w dalszą drogę do Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, gdzie nastąpiło uroczyste podsumowanie rajdu.

 

Akademię poprowadził Wojciech Pasek - prezes naszego oddziału. Rozpoczęła się ona występem młodzieży z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, które pod czujnym okiem opiekunek: Liliany Saik, Anety Karbownik i Justyny Soi-Sadowskiej, przedstawiły program pt. "Róża Polska". W przedstawieniu udział wzięli uczniowie różnych oddziałów placówki ze Stadnickiej Woli, a byli to: Emilia Aleksandrowicz, Igor Bąk, Martyna Biniek, Maciej Cuper, Weronika Jakubowska, Maksymilian Kierstan, Julia Sielska, Julia Świadek, Aleksandra Pikuła, Anna Odwald, Zuzanna Wąsik, Zuzanna Stanek, Wiktor Panek, Karol Kowalski, Maciej Kotlarski, Michał Gawroński. Zespół „Pasja” i szkolny chór: Maja Nowakowska, Julia Śliwak, Maja Kos, Nikola Kozłowska, Wiktoria Wiaderna, Karol Stefańczyk, Dawid Pawlik, Kasia Pytlasińskia, Julia Olesińska.

 

Po występie prezes złożył serdeczne podziękowania występującej młodzieży, zaangażowanym nauczycielkom oraz dyrektorowi szkoły Czesławowi Staciwie. Następnie przystąpił do wręczenia odznak turystycznych, a było ich w tym roku bardzo dużo! Odznakę Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu brązowym otrzymali: Anna Tkaczyk, Kataryna Janiszewska, Stanisław Świadek, Sylwia Zielińska, Dominika Zielińska, Anna Ciaś, Jan Kowalski, Krystyna Kowalska, Ewelina Fulara, Grażyna Pluta, Jolanta Pieńkowska, Andrzej Pieńkowski, Patryk Dominowski, Oliwia Janus, Wiktor Janus, Oliwier Kapturski. Odznaki Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu srebrnym otrzymały: Kornelia Stępień, Marianna Stępień, Lucyna Jakubowska i Magdalena Weber, zaś odznaki w stopniu złotym powędrowały do rąk: Andrzeja Armady i Marcina Dudy, obaj z Kielc. Wręczone odznaki to m.in. efekt naszych wspólnych spacerów odbywających się pod hasłem "Zostań Turystą Ziemi Koneckiej". Te turystyczne wędrówki były organizowane przez Klub Turystyki Aktywnej PTTK "PASAT" i poprowadziły w tym roku uczestników m.in. do Kazanowa, Modliszewic, Janowa, Czarnej, Czarnieckiej Góry czy Miedzierzy.

 

Ponadto wręczono wyróżnienie specjalne: Złotą Honorową Odznakę Turysta Ziemi Koneckiej dla Zdzisława Kowalskiego z Kielc. Zaś Ada Dębowska i Anna Ciaś otrzymały odznaki Korona Gór Świętokrzyskich. Po podsumowaniu rajdu przyszedł czas na wręczenie wyróżnień i statuetek Superpiechur Świętokrzyski, ale o tym w kolejnym artykule :)

 

Gośćmi uroczystego zakończenia rajdu byli Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kiecach i Krzysztof Stachera, naczelnik ze Starostwa Powiatowego w Końskich.

 

Wszyscy uczestnicy rajdu wzięli też udział w losowaniu nagród i upominków, wśród których znalazły się m.in. wydawnictwa o treściach turystycznych, piłki, plecaki oraz drobny sprzęt sportowy.

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

XX Marsz po Med...
XX Marsz po Med...
XX Marsz po Med...
XX Marsz po Med...
XX Marsz po Med...
XX Marsz po Med...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem