34 Rajd Zimowy z bardzo zimową aurą
W dniu 16 stycznia odbyła się 34. edycja Rajdu Zimowego, który miał w tym roku charakter indywidualnej wędrówki. Dopisali uczestnicy, spisała się też pogoda, która przyprószyła mocno śniegiem przymroziła odrobinę, dzięki czemu rajd był zimowy nie tylko z nazwy. Czytaj dalej
Przypominamy, to już ostatni dzwonek
Powoli przygotowujemy podsumowanie 2020 r. To już ostatni dzwonek!  Czytaj dalej
Składki członkowskie 2021
Wysokość podstawowej rocznej składki PTTK uchwala Zarząd Główny PTTK. W roku 2021 wysokość składki reguluje Uchwała nr 189/XIX/2020 Zarządu Głównego PTTK z 26 września 2020 roku. Czytaj dalej
Przypominamy o konkursie na kartkę pocztową
W tym roku mija 85. rocznica powstania naszego Oddziału PTTK. Chcielibyśmy wspólnie z Wami stworzyć oryginalną kronikę - z kartek pocztowych! Termin nadsyłania kartek mija z końcem grudnia :) Czytaj dalej
Wesołych Świąt
Wszystkiego najlepszego na święta! Czytaj dalej
prev
next

XXVII Konecki Rajd Rowerowy z pogodą

6-09-2020 12:08

Pełni obaw przystępowaliśmy do organizacji kolejnej edycji Koneckiego Rajdu Rowerowego. Obowiązujące przepisy prawne miały spowodować powrót do obostrzeń z okresu stanu epidemii.

Wprowadziliśmy szereg zasad bezpieczeństwa, zrezygnowaliśmy z organizacji ogniska i uroczystego zakończenia, ogłosiliśmy regulamin i liczyliśmy kolejne wpływające do nas zgłoszenia.

 

Nie zawiedliście :) Na nasze zaproszenie odpowiedziały grupy cyklistów z Włocławka, Przedborza, Szydłowca, Ostrowca Świętokrzyskiego, miłośnicy jazdy rowerowej z Opoczna, Milanówka, Pruszkowa, Sieradza, Kozienic, Warszawy i Brwinowa :) Na koneckie szlaki wyjechali też konecczanie stanowiąc blisko 1/4 ogółu uczestników.

 

Opracowane trasy przejazdu zachęciły do udziału w rajdzie nie tylko długodystansowców, ale i całe rodziny. W tym roku uczestnicy rajdu startowali na 150 km, 75 km i 35 km. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszył się średni dystans, który umożliwiał odwiedzenie najciekawszych miejscowości Ziemi Koneckiej. Najkrótszy dystans zachęcił do udziału całe rodziny. Z uśmiechem i poczuciem niedosytu pokonał go 7-letni Dawid z Pruszkowa, któremu na całej trasie towarzyszyli: dziadek i mama.

 

Na mecie każdy otrzymał słodki poczęstunek, medal i dyplom oraz uczestniczył w losowaniu upominków. Zuzanna Malanowska z Warszawy odebrała również odznakę krajoznawczą Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu srebrnym, a Marek Jordan, Tomasz Piotrowski i Mariusz Świerad z Krosna w stopniu brązowym.

 

Ogółem w imprezie wzięło udział 126 osób. Na starcie i mecie czuwali nad wszystkimi: Katarzyna Stępień, Zbigniew Gontek, Anna Ziółkowska, Magdalena Weber i Anna Tkaczyk. Na punkcie kontrolnym w Starej Kuźnicy czekał Tadeusz Śliwak.

 

Dziękujemy serdecznie za obecność!

 

 

 

    

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

Marsz na Biegun...
Marsz na Biegun...
Marsz na Biegun...
Marsz na Biegun...
Marsz na Biegun...
Marsz na Biegun...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem