Superpiechur Świętokrzyski - Gala 2019

20-11-2019 22:34

Statuetki Superpiechura Świętokrzyskiego przyznajemy od 2007 r. W tym roku tytuł i trofeum za nietuzinkową aktywność odebrały 103 osoby :)

Od kilku lat obowiązującym limitem do pokonania przez piechurów jest przejście co najmniej 340 kilometrów podczas imprez ujętych w wykazie. Składają się na niego długodystansowe marsze organizowane przez oddziały PTTK w Kielcach, Końskich, Skarżysku Kamiennej, Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach oraz Komitet Organizacyjny w Opocznie.

Wśród 103 laureatów znaleźli się reprezentanci Kielc, Końskich, Skarżyska Kamiennej, Staszowa, Starachowic, Jędrzejowa, Buska Zdroju, ale także Warszawy, Krakowa czy Olsztyna. Najstarszy laureat, 75-letni Henryk Cygan, jest właśnie z Olsztyna. Najmłodszą - 15-letnia Martyna Wilk z Końskich.

Uroczystość wręczenia statuetek „Superpiechura Świętokrzyskiego 2019” odbyła się w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich w sobotnie popołudnie, po zakończeniu Rajdu Niepodległości oraz programie artystycznym w wykonaniu uczniów Szkoły podstawowej nr 1 w Końskich pod artystyczną opieką Barbary Kani, Małgorzaty Klink i Remigiusza Dobromirskiego. Spotkanie prowadził prezes Wojciech Pasek w asyście Magdaleny Weber skarbnika zarządu oddziału PTTK.

Statuetki wręczali laureatom: dyrektor Maciej Długosz z Urzędu Marszałkowskiego, starosta konecki Grzegorz Piec i naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy Krystyna Milczarek. Wspierał ich Krzysztof Niewadzi z Opoczna - organizator Maratonu Pieszego na 50 km po Ziemi Opoczyńskie i okolicach.

Odrobina ciekawostek: 

 - w tym roku kobiety stanowiły większość na liście laureatów. Było ich 52! 
 - w tym roku tylko  4 osoby przewędrowały maksymalną liczbę 611 kilometrów,
 - a 5 osób ma na swoim koncie wszystkie 13 statuetek

No a teraz galeria fotografii :)