Zimowy Marsz bez śniegu

20-02-2020 13:05

W sobotni poranek amatorzy pieszych wędrówek oraz pretendenci do tytułu Superpiechur Świętokrzyski stawili się do parku miejskiego w Końskich.

Weryfikacje wszystkich uczestników zorganizowaliśmy przed biurem PTTK, albowiem lista chętnych do udziału w XXI Zimowym Marszu na 25 km opiewała na 270 nazwisk. Wśród zgłoszonych osób byli nie tylko konecczanie, ale także aktywni mieszkańcy Kielc, Skarżyska Kamiennej, Opoczna, Żarnowa, Drzewicy, Buska Zdroju, Katowic, Łodzi, Lublina, Warszawy, Katowic i innych miejscowości. Po weryfikacji w biurze PTTK, otrzymaniu mapki i znaczku rajdowego oraz pamiątkowego buttonu, udaliśmy się do autokarów, które zawiozły nas na start rajdu – plac przed kościołem w Kazanowie.

 

Po wykonaniu pamiątkowej fotografii udaliśmy się na 25 – kilometrową trasę wiodącą z Kazanowa przez Brody do Skałek Piekło, gdzie zapłonęło turystyczne ognisko. Po upieczeniu kiełbasek kontynuowaliśmy marsz w kierunku Nieba i dalej czerwonym szlakiem turystycznym przez koneckie lasy, w okolicy Kamiennego Krzyża, do Piły i Rogowa. Zakończenie rajdu odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Rogowie. Piechurzy mogli posilić się przygotowaną zupą pomidorową, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat oraz wziął udział w losowaniu upominków. W miłej atmosferze, przy kubku gorącej kawy był też czas na podsumowanie wędrówki i pogawędki ze znajomymi.

 

Wydarzenie przygotowali: Zbigniew Gontek (autor trasy), Anna i Wojciech Ziółkowscy, Bartosz Weber, Magdalena Weber, Jolanta Weber, Zdzisława Król, Beata i Paweł Wilkowie, Agnieszka Dzwonnik-Zatora, Wojciech Pasek, Sylwia Fatalska, Adrian Bodasiński, Robert Bodasiński, Urszula Nowicka z Wiejskiego Domu Kultury w Rogowie.