XXVII Konecki Maraton Pieszy z Afryki do Sielpi
Afrykańskie upały, udręka wędrówki, żar z nieba i trasa... z Afryki do Sielpi. Kto by pomyślał, że to zaledwie 50 km :) Czytaj dalej
XXVII Konecki Maraton Pieszy tuż tuż
Na trasę XXVII Koneckiego Maratonu Pieszego wyjdziemy już w najbliższą sobotę. Pora na kilka ogłoszeń ułatwiających sobotni poranek. Czytaj dalej
Spotkanie
Grupa Inicjatywna przy Oddziale PTTK w Końskich zaprasza na zebranie założycielskie Klubu Górskiego Czytaj dalej
V Wędrówka Świętokrzyska za nami
Dokładnie w Dzień Dziecka odbyliśmy wyprawę po Głównym Szlaku Turystycznym im. Edmunda Massalskiego.  Czytaj dalej
XIV Cross Maraton - wyniki
XIV Cross Maraton "Przez Piekło do Nieba" odbył się w Sielpi. Na malowniczej trasie biegnącej po duktach leśnych Ziemi Koneckiej rywalizowali biegacze z całej Polski.  Czytaj dalej
prev
next

X Rajd po Koronę

Kategoria
Rajd Pieszy
Termin
2017-08-19
Miejsce
Końskie
Telefon
41 372 31 70
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już po raz dziesiąty wyruszymy na szlaki turystyczne Gór Świętokrzyskich. Tym razem poznamy region słynący z pysznych truskawek, a także sprawdzimy, gdzie bije serce regionu świętokrzyskiego. Wyprawa pozwoli nam na włączenie do kolekcji, szczytu pasma bielińskiego. Będzie to Góra Drogosiowa, na którą wdrapiemy się wędrując niebieskim szlakiem turystycznym z Bielin.

 

Na deser zapoznamy się z zakamarkami klasztoru i kościoła, w których dziś gospodarzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Mowa oczywiście o pobenedyktyńskim klasztorze na Łysej Górze, a którym przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Obiekty krytą w sobie wiele ciekawostek i tajemnic: to tu skreślono kazania świętokrzyskie, tu modlił się król Jagiełło, mowę patriotyczną wygłaszał książę Adam Czartoryski, a w lochach więziennych przesiadywał Sergiusz Piasecki. 

 

Wyjazd zaplanowaliśmy w dniu 19 sierpnia (sobota) o godz. 8.30. Zbiórka na przystanku PKS przy ul. ks. Granata w Końskich.
Koszt wyjazdu: 38 zł i 35 zł (zniżka dla członków PTTK).

 

Zgłoszenia wraz z wpłatą wpisowego przyjmowane są do 17 sierpnia (czwartek) w Biurze PTTK w Końskich, ul. Partyzantów 1.
Bliższe informacje i zapisy także pod numerem telefonu: 41 372 31 70 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dotychczas zdobyliśmy do odznaki następujące wzniesienia (numeracja wg książeczki):

1. Łysica
3. Bukowa Góra
4. Klonówka
5. Kiełków
6. Radostowa
8. Siniewska
9. Włochy
10. Kamień Michniowski
11. Sosnowica
12. Altana
13. Osieczyńska Góra
14. Telegraf
15. Patrol
16. Biesak
17. Otrocz
18. Zelejowa
19. Dobrzeszowska
20. Jaźwina
21. Sikorza
22. Góra Zamkowa
23. Miedzianka
26. Karczówka

 
 

Ostatnio dodane zdjęcia

Cross maraton 2...
Cross maraton 2...
Cross maraton 2...
Cross maraton 2...
Cross maraton 2...
Cross maraton 2...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem