34 Rajd Zimowy z bardzo zimową aurą

17-01-2021 9:22

W dniu 16 stycznia odbyła się 34. edycja Rajdu Zimowego, który miał w tym roku charakter indywidualnej wędrówki. Dopisali uczestnicy, spisała się też pogoda, która przyprószyła mocno śniegiem przymroziła odrobinę, dzięki czemu rajd był zimowy nie tylko z nazwy.

 

Wśród uczestników rajdu znaleźli się mieszkańcy Końskich, Modliszewic, Radoszyc, Gowarczowa, Opoczna, Skarżyska-Kamiennej, Kielc, a nawet Warszawy czy Łodzi. Trasa rajdu została wytyczona w formie pętli z początkiem i końcem przy nowej siedzibie biura PTTK w Końskich i wiodła uczestników ulicą Browarną w kierunku Stadnickiej Woli, leśnymi duktami do Górnego Młyna i Piły, a następnie przez Pomyków, Czerwony Most do Końskich. Podczas wędrówki była możliwość indywidualnego ogrzania się przy ognisku, zaś na mecie na wszystkich czekał słodki poczęstunek I pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Każdy wziął też udział w losowaniu upominków.

 

Wręczono kilka odznak turystycznych Turysty Ziemi Koneckiej. Odznakę w stopniu brązowym odebrała Anna Stankiewicz z Kielc, w stopniu złotym: Andrzej Nowak z Opoczna I Anna Tkaczyk z Końskich.

 

W biurze nad sprawną obsługą czuwały Katarzyna Stępień, Anna Tkaczyk, Magdalena Weber, Jolanta Weber, Zdzisława Król oraz Anna Ziółkowska.