33 Rajd Zimowy zaskoczył deszczem

11-01-2020 15:57

Po cichutku liczyliśmy, że jednak przyjdzie nam wędrować w pięknej, zimowej aurze. Niestety 33 Rajd Zimowy, zimowym był tylko z nazwy.

Pogoda postraszyła deszczem i rano i na trasie rajdu, ale na szczęście przy ognisku pozwoliła spokojnie upiec kiełbaski. Prawdziwym piechurom, żadne warunki nie są straszne! 

 

Ale od początku :) Tradycyjnie spotkaliśmy się w biurze PTTK na weryfikacji. Zgłoszeni uczestnicy dopisali niemalże w komplecie, niektórzy decyzję przyłączenia się do rajdu podjęli rano w dniu imprezy. Wśród piechurów znaleźli się mieszkańcy Końskich, Kielc, Opoczna, Skarżyska-Kam. a nawet Gielniowa, Oblęgorka czy Warszawy. Bardzo nas ucieszył udział Szkolnego Klubu Turystycznego "Wędrowiec" ze Szkoły Podstawowej w Bliżynie, który wystawił 25-osobową reprezentację pod opieką Grzegorza Jędrzejczyka.

 

Pamiątkowe znaczki button, opisy trasy i porcje kiełbaski wydawały uczestnikom Anna Ziółkowska i Sylwia Zielińska, a przygotowali je Jola i Bartosz Weber. Imprezę otworzył Wojciech Pasek - prezes naszego oddziału, witając wszystkich serdecznie, zaś o trasie opowiedziała Magdalena Weber - sekretarz Klubu Turystyki Aktywnej PTTK PASAT. A wędrowaliśmy w tym roku z Końskich w kierunku na Modliszewice i dalej przez Proćwin, Kornicę do Baryczy. Tam przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym czekało na nas ognisko przygotowane przez kierownika biura PTTK - Zbigniewa Gontka. Ciepło palącego się ognia pozwoliło nie tylko upiec kiełbaski, ale i ogrzać się :) rozgrzewała też smaczna gorąca herbata. Na podsumowaniu reprezentanci grup zorganizowanych odebrali pamiątkowe dyplomy, przy banerze wykonywano też zdjęcia i sprawdzano czy dopisało szczęście w losowaniu upominków.

 

Cóż, miło, że tak licznie przyjechaliście do nas wraz z początkiem roku :) Po szczegółowym podsumowaniu okazało się, że blisko 120 osób wędrowało na 33. Rajdzie Zimowym. Mamy nadzieję, że też gromadnie będzie na XXI Zimowym Marszu na 25 km, na który zapraszamy już dziś (elektroniczne zgłoszenia). Serdecznie zapraszamy!

 

A teraz fotki!