XIX Konecka Setka z przygodami

31-08-2020 11:07

XIX Supermaraton Pieszy na 100 km odbył się tradycyjnie w Sielpi. 

Jednak formuła jego przeprowadzenia odbiegała od tej z lat ubiegłych. Z uwagi na obostrzenia sanitarne musieliśmy zrezygnować z oficjalnego, uroczystego zakończenia oraz ogniska. Nie było też wspólnego startu, a tym samym i pamiątkowej fotografii wszystkich uczestników. Mimo, iż organizacja była dopięta na ostatni guzik, w ostatniej chwili musieliśmy też przeznakować fragment trasy. Na szczęście udało się na czas przygotować karty startowe i odpowiednio wcześniej rozesłać je do wszystkich uczestników.

 

W piątek po południu w biurze maratonu w Ośrodku Wypoczynkowym w Sielpi na uczestników czekały Anna Męcina i Magdalena Weber, rozdawały numery startowe. Ostatecznie ze zgłoszonych blisko 100 osób, zweryfikowało się i wystartowało dokładnie 80. Wśród uczestników znaleźli się mieszkańcy powiatu koneckiego, województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, ale i dalszych miejscowości tj.: Brzączowice, Przecław, Bielsko-Biała, Końskowola, Warszawa, Łódź, Rybnik. Po odebraniu numerów startowych maratończycy indywidualnie wychodzili na trasę Koneckiej Setki w godz. 18:00 - 20:00. Tegoroczna pętla o długości 50 km wiodła z Sielpi do Sokołówki, dalej przez Sokołów, Dziebałtów, Brody i Zaborcze do Modliszewic, a następnie Proćwin, Kornicę, Barycz do Młynka, Końskich i przez Gatniki znów do Sielpi. Wybierający dystans 100 km pętlę tą pokonywali dwukrotnie: z nocy i za dnia w sobotę. Choć uzyskany na mecie czas ma znaczenie wyłącznie honorowe możemy zdradzić, że najszybszy uczestnik pokonał 100 km w 10 godzin, zaś najwytrwalsi potrzebowali niespełna 27 godzin. 

 

Poprawność pokonywanej przez uczestników trasy weryfikowały lotne i stałe punkty kontrolne, na których czuwali: Ada Dębowska, Wojciech Pasek, Zbigniew Gontek, Anna Tkaczyk, Sylwia Zielińska i Tadeusz Śliwak. Biuro maratonu w Sielpi czuwało nieprzerwanie do godz. 21:00 w sobotę. Na uczestników czekali Magdalena Weber, Bartosz Weber i Jolanta Weber, którzy nie tylko dokonywali adnotacji na kartach startowych, ale i służyli dobrym słowem motywując do dalszej wędrówki. Niektórzy uczestnicy musieli zweryfikować podjęte przez siebie wyzwanie: jedni z powodu kontuzji, inni w wyniku złych warunków pogodowych. I tak ostatecznie dystans 100 km pokonały 53 osoby, 75 km - 12 osób, a po pierwszej pętli z dalszej wędrówki zrezygnowało 15 osób, poprzestając na pokonanych 50 km. 

 

Każdy uczestnik, który ukończył dystans 100 km otrzymał imienną statuetkę. Kończący 75 i 100 km okolicznościowe, odlewane medale. Wszyscy otrzymali pamiątkowy button i dyplom oraz wzięli udział w losowaniu upominków, zaś Jacek Żarnowski z Kielc odebrał odznakę Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu brązowym.

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez nasz oddział :)