XXVII Konecki Rajd Rowerowy z pogodą

6-09-2020 12:08

Pełni obaw przystępowaliśmy do organizacji kolejnej edycji Koneckiego Rajdu Rowerowego. Obowiązujące przepisy prawne miały spowodować powrót do obostrzeń z okresu stanu epidemii.

Wprowadziliśmy szereg zasad bezpieczeństwa, zrezygnowaliśmy z organizacji ogniska i uroczystego zakończenia, ogłosiliśmy regulamin i liczyliśmy kolejne wpływające do nas zgłoszenia.

 

Nie zawiedliście :) Na nasze zaproszenie odpowiedziały grupy cyklistów z Włocławka, Przedborza, Szydłowca, Ostrowca Świętokrzyskiego, miłośnicy jazdy rowerowej z Opoczna, Milanówka, Pruszkowa, Sieradza, Kozienic, Warszawy i Brwinowa :) Na koneckie szlaki wyjechali też konecczanie stanowiąc blisko 1/4 ogółu uczestników.

 

Opracowane trasy przejazdu zachęciły do udziału w rajdzie nie tylko długodystansowców, ale i całe rodziny. W tym roku uczestnicy rajdu startowali na 150 km, 75 km i 35 km. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszył się średni dystans, który umożliwiał odwiedzenie najciekawszych miejscowości Ziemi Koneckiej. Najkrótszy dystans zachęcił do udziału całe rodziny. Z uśmiechem i poczuciem niedosytu pokonał go 7-letni Dawid z Pruszkowa, któremu na całej trasie towarzyszyli: dziadek i mama.

 

Na mecie każdy otrzymał słodki poczęstunek, medal i dyplom oraz uczestniczył w losowaniu upominków. Zuzanna Malanowska z Warszawy odebrała również odznakę krajoznawczą Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu srebrnym, a Marek Jordan, Tomasz Piotrowski i Mariusz Świerad z Krosna w stopniu brązowym.

 

Ogółem w imprezie wzięło udział 126 osób. Na starcie i mecie czuwali nad wszystkimi: Katarzyna Stępień, Zbigniew Gontek, Anna Ziółkowska, Magdalena Weber i Anna Tkaczyk. Na punkcie kontrolnym w Starej Kuźnicy czekał Tadeusz Śliwak.

 

Dziękujemy serdecznie za obecność!