Słoneczny jubileusz

14-09-2020 20:19

Długo czekaliśmy na dobrą pogodę w tym roku. Zawitała do nas w dobrym czasie, jakby z okazji okrągłego jubileuszu 20. edycji Marszu po Medal.

Dopisała nie tylko pogoda, ale także uczestnicy. W latach ubiegłych, co prawda frekwencja na Marszu po Medal była znacząco wyższa, z uwagi na liczne grupy zorganizowane, czyli uczniów wędrujących pod czujnym okiem nauczycieli i rodziców. W tym roku z przyczyn oczywistych grupy szkolne nie dopisały, dopisali za to turyści indywidualni, a raczej całe rodziny z dziećmi oraz grupy znajomych, które mierzyły się z wybranym przez siebie dystansem. Przyjechaliście z Kielc, Łodzi, Skierniewic, Starachowic, Tomaszowa Mazowieckiego, Warszawy, Opoczna, Piaseczna, Skarżyska-Kamiennej, Świdnika i Lubochni.

 

Dokładnie 145 osób wzięło udział w wydarzeniu. Z powodu zagrożenia epidemicznego wszystkich podzieliliśmy na 3 grupy, które weryfikowane były w różnych godzinach. Po otrzymaniu numeru startowego każdy indywidualnie wychodził na trasę, która jak co roku prowadziła pomarańczowymi kropkami przez koneckie lasy po 25-km pętli pomiędzy Sielpią i Niebem do Końskich, skąd przez Piekło znów do Sielpi. Wybierający dystans 25 km pokonywali tylko raz ten odcinek, 50 km - dwukrotnie, zaś decydujący się jedynie na 12,5 km - kończyli Marsz w Końskich. Po wejściu na metę każdy od razu otrzymywał medal i imienny dyplom. Na ząb było też coś słodkiego. I tak dystans 12,5 km ukończyło 25 osób, 25 km - 60 osób, a 50 km - kolejne 60 osób. Miłym akcentem było również wręczenie aż 4 odznak Turysty Ziemi Koneckiej w stopniu srebrnym. Otrzymali je: siostry Renata i Jolanta Gębskie z Kielc oraz Marcin i Tomasz Jasiński z Łodzi.

 

Wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie zaangażowanie członków koneckiego oddziału PTTK, którzy czuwali na punktach kontrolnych oraz starcie i mecie, a byli to: Zbigniew Gontek, Magdalena Weber, Anna Tkaczyk, Anna Ziółkowska, Zdzisława Król, Anna Męcina, Tadeusz Śliwak i Lucyna Milczuszek. Wszystkim serdecznie dziękujemy, za obecność i za pomoc :)

 

Na koniec kilka zdjęć z trasy i mety!