Marsz na Biegun Ciepła za nami

6-10-2020 8:22

Wspaniała trasa! Piękne statuetki! Wow, z moim imieniem i nazwiskiem? Ale zamówiliście pogodę! - to tylko niektóre z Waszych stwierdzeń, które wygłaszaliście po wejściu na metę :) Cieszymy się, że stanęliśmy na wysokości zadania.

Cieszymy się, że zdecydowaliście się złapać ostatnie kilometry do tytułu Superpiechur Świętokrzyski na koneckiej ziemi :)

Jeszcze w poniedziałek nie dawaliśmy wiary, że tak dużo osób odpowie na nasz apel. Ale do środy sytuacja wyklarowała się znakomicie. Na liście startowej zanotowaliśmy 70 osób. W dość chłodny poranek 3 października w godz. 7:00 – 9:00 w Ogródku Jordanowskim w Parku Miejskim w Końskich uruchomiliśmy biuro weryfikujące uczestników. Magdalena Weber jak zwykle sprawnie wydawała pamiątkowe znaczki i numery startowe. Tuż po weryfikacji można było rozpocząć wędrówkę. Rankiem z uczestnikami rozmawiali też przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów. O Marszu Na Biegun Ciepła usłyszeli słuchacze Radia Kielce, a materiał video został zamieszczony na stronie tkn24.pl

 

Trasa opracowana przez Zbigniewa Gontka, specjalnie na potrzeby Marszu na Biegun Ciepła, miała charakter pętli. Wiodła z Końskich niebieskim szlakiem pieszym, aż do Sielpi, dalej z udziałem czerwonego szlaku nordic walking i czerwonego szlaku pieszego do Miedzierzy, a następnie wyznakowanym odcinkiem przez lasy, Wąsosz Starą Wieś, Czarniecką Górę do Stąporkowa, skąd przez Grzybów, Kozią Wolę i Piłę doprowadziła uczestników do Końskich.

Właściwe pokonanie trasy przez uczestników było weryfikowane na punktach kontrolnych, na których czuwali: Adrian Bodasiński, Zbigniew Gontek, Katarzyna Sorn, Tadeusz Śliwak i Magdalena Weber. Jeden z punktów został przygotowany w amfiteatrze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. Na uczestników czekała nie tylko pieczątka weryfikacyjna, ale także kawa, herbata i słodka przekąska. Pani Dyrektor! – bardzo dziękujemy za gościnność i udostępnione materiały informacyjne o Gminie Stąporków.

 

Ponieważ nasze biuro nadal pozostaje w remoncie, metę Marszu na Biegun Ciepła rozbiliśmy w Ogródku Jordanowskim w Końskich, pod wiatą Green Velo. Na każdego, kto przedreptał 50 km, czekał pamiątkowy dyplom i imienna statuetka. Z 70 zgłoszonych na Marsz, 68 - którzy wystartowali, metę 50 km osiągnęło ostatecznie 65 osób.

 

Teraz pozostaje nam jeszcze dopiąć szczegóły organizacyjne Superpiechura Świętokrzyskiego 2020. Tegoroczna edycja dała popalić i uczestnikom i organizatorom. Przygotowanie wydarzeń w obliczu zagrożenia epidemicznego nie było łatwe, tym bardziej teraz w sytuacji, gdy mamy coraz więcej zakażonych każdego dnia. Trzymajcie kciuki! Wnioski niebawem na stronie.